Pondělí, 25 března, 2024

HASIČATA

Oddíl mladých hasičů s názvem Hasičata byl založen dne 29. května 2010. Navázal tak na tradici mladých hasičů, kteří ve Svojšovicích již dříve působili pod vedením pana Znamenáčka a pana Zvolského.

Hasičata jsou zapojena do celoroční hry Plamen. Cílem této celostátní sportovně branné hry je rozvíjet dětské znalosti, vědomosti a návyky v jednotlivých oblastech požární ochrany.

Přes zimu v rámci teoretické přípravy plní odznaky odborností. V mladší kategorii to jsou: preventista junior a strojník junior.

Starší děti pak plní odznaky: preventista, strojník a kronikář. Probíhá příprava na soutěž Mukařovský uzel, kde každý člen musí na čas uvázet 5 určených uzlů. Pokud nám počasí dovolí věnujeme se zimním radovánkám.

Na jaře se zaměřujeme na fyzickou přípravu. Hrajeme různé hry, běháme a posilujeme tělo.

Děti pomáhají také přírodě. V rámci jarní brigády uklízí s pomocí dospěláků ves a její okolí.

Trénujeme a zúčastňujeme se jarního kola hry Plamen. Ten se skládá z těchto disciplín: štafeta CTIF, útok CTIF, štafeta dvojic, štafeta 4X60 m a požární útok. V létě jezdíme na závody v požárním sportu. Organizujeme a zúčastňujeme se výletů a různých kulturních akcí.

Těšíme se na Dětský den, které naše SDH tradičně pořádá.

Po prázdninách nás čeká několik závodů v požárním útoku a podzimní kolo hry Plamen – závod požární všestrannost se skládá z těchto disciplín: střelba ze vzduchovky, topografie, požární ochrana, uzlování, lezení přes vodorovné lano a zdravověda.

Při podzimní brigádě hrabeme listí na hřišti a jeho okolí. Chodíme pouštět draky a hrajeme různé hry.

V prosinci vyrábíme z různých materiálů Betlém, který pak v kapličce o Vánocích vystavujeme. Těšíme se na Mikulášskou besídku a na Ježíška.

Pravidelné tréninky jsou v neděli od 16 hod.

hasicata@sdhsvojsovice.cz
Ing. Jiří Kohout