Hasičata - Návštěva hasičské stanice Chodov

V sobotu 7. listopadu nás čekala exkurze v moderní hasičské stanici na Chodově, jedné z 11 profesionálních hasičských stanic v Praze, která v letech 2011 a 2012 prošla celkovou rekonstrukcí. Stanice zajišťuje výjezd dvou družstev a další speciální techniky, například vozidla pro práci na vodní hladině či vozidla s technikou pro vyprošťování osob při dopravních nehodách.

Číst dál: Hasičata - Návštěva hasičské stanice Chodov

Hasičata - Závod požární všestrannosti 2015

Místo konání: Struhařov, Datum konání: 3. 10. 2015, Kategorie: DĚTI (starší, mladší žáci, dorost)

Čekal nás důležitý závod. První říjnovou sobotu odstartovalo podzimní kolo celostátní hry Plamen, Závod požární všestrannosti (ZPV). Výsledky z tohoto závodu se budou započítávat do jarního kola Plamenu. Letošní ZPV se běželo v obci Struhařov. Počasí nám dokonale vyšlo a čekání u rybníka umocnilo skvělou atmosféru.

Číst dál: Hasičata - Závod požární všestrannosti 2015

Hasičata - Školení o zdravovědě

První říjnovou neděli (4.10.2015), hned po ZPV, nás čekalo školení o zdravovědě. Školil nás pan Milan Pták ze Strančic, zaměstnanec RZS Benešov. Naučili jsme se mnoha novým věcem, ale především to nejzákladnější, v potřebné situaci podat první pomoc.

První pomoc slouží k omezení následků náhlého onemocnění nebo úrazu do doby poskytnutí odborné pomoci.

Děti se učily kontrolovat jazyk, stlačovat hrudník (resuscitace), jak správně zatelefonovat na zdravotnickou službu a na která čísla zavolat, jak vyléčit popáleniny nebo zastavit proudící krev. Dověděly se spoustu zajímavostí. Všechno si mohly vyzkoušet na speciální figuríně. Následovalo podrobnější školení dorostu a dospělých.

(Za hasičata Ladislav Zvolský)

Hasičata - Soutěž Modletice 2015

Datum konání: 5. 9. 2015, Místo konání: Modletice, Disciplína: požární útok
Kategorie: DĚTI (mladší, starší žáci), DOROST, ŽENY, MUŽI

Číst dál: Hasičata - Soutěž Modletice 2015

Šešovická olympiáda

Dne 28.6.2014 ve 12:00 byly započaty zahajovacím ceremoniálem - zapálením olympijského ohně, 1. Letní Šešovické olympijské hry. Jelikož byly tyto hry letní, nesmělo chybět například lyžovaní.

Číst dál: Šešovická olympiáda

Rekord Hasičat v požárním útoku znamenal bronzové medaile

O víkendu 17. a 18. května probíhalo Okresní kolo soutěže Plamen. Letošní soutěž se konala v Říčanech, a jak je již na  Plameni zvykem, opět bylo mimořádně hnusné počasí. Snad každý účastník si připomněl známou větu z filmu Na samotě u lesa, protože deště bylo opravdu dost.

Číst dál: Rekord Hasičat v požárním útoku znamenal bronzové medaile

Jarní úklid Svojšovic a okolí

V neděli  27.dubna jsme se v  9,30 hod sešli před hasičárnou, abychom společně uklidili přírodu kolem nás od odpadků. Vybaveni rukavicemi a reflexní vestou jsme se rozřadili do skupin po 4 – 5 členech, každý dostal velký pytel a rozprostřeli jsme se po okolí, abychom vše uklidili. Postupně jsme prošli okolí silnic ze Svojšovic, Strančic i Světic. Všichni měli na konci plné pytle, nejpilnější i několik pytlů naplněných odpadky, papíry, PET lahvemi a všemožnými věcmi. Dokonce jsme našli i pytel plný použitých dětských plenek a pneumatiky.

Číst dál: Jarní úklid Svojšovic a okolí

Mukařovské uzlování 2014

Uvázat  5 uzlů na čas nám docela šlo. Zlepšili jsme se celkově o více než 3 min proti loňsku!

Číst dál: Mukařovské uzlování 2014

LETIŠTĚ KBELY

Ve středu 30. října 2013 jsme navštívili vojenské letiště Kbely. Měli jsme tam objednanou prohlídku letiště, kterou nám Jirka domluvil. Ze Svojšovic nás jelo celkem 22 osob. U brány v 10 hod na nás čekal pracovník vojenského letectva - kaplan, který nás po celou dobu jednotlivými areály provázel. U každého letadla jsme dostali odborný výklad, který byl velmi zajímavý. V každém hangáru byli letadla, stíhačky nebo vrtulníky.

Číst dál: LETIŠTĚ KBELY

Závod v požárnické všestrannosti

V sobotu 12. října proběhlo, za krásného slunečného počasí, podzimní kolo celoroční činnosti hry Plamen v požární všestrannosti. Závod se konal v Senohrabech. Sešli jsme se v 8.30 u naší hasičárny ve Svojšovicích a autem se přemístili do Senohrab, kde nás trenéři zaregistrovali a dostali přidělené startovní číslo. Mladší Žáci startovali na 12. místě, starší žáci A startovali na 15. místě a starší žáci B na 16. místě.

Číst dál: Závod v požárnické všestrannosti

HASIČATA - Šešovický útok 2013

Při soutěži, kterou naše SDH pořádalo v sobotu 18.5.2013 a byla zároveň i soutěží okrskovou se Hasičata umístila na krásných místech.

Mladší družstva startovala dvě. Nejmladší družstvo ve věku 5-7 let se umístilo na krásném 7. místě. Pro mnohé to byl první závod v životě. Mnozí měly trému a trošku se bály. Vše, ale klaplo dobře a voda se úspěšně podařila do terče nastříkat. Druhé mladší družstvo, které je již zkušenější , se umístilo na medailovém 2. místě.

Radost byla veliká!!!

Starší družstvo se předvedlo se svými skvělými výkony a obsadilo zaslouženě 1. místo!!

Na oslavu nechybělo dětské šampáňo, zmrzka, zasloužené medaile, poháry a diplomy!!!

Mukařovské uzlování 2013

Krásný výsledek – jsme 6. z 18 družstev!!!

Dne 9.3. ráno jsme jeli na soutěž do mukařovské sokolovny. Celkem nás jelo šest. Bára, Stázka, Matěj, Honzík, Mája a Eliška. Mirek a Radek, kteří byli přihlášeni, byli nemocní. Soutěžili jsme za starší, i když věkově patří mezi starší pouze Bára a Stázka, ostatním je pět až sedm let. Po rozlosování pořadí trenéry, Mirek vylosoval pořadí osmé.

Uzlovat pět uzlů na čas začínali nejdříve mladší družstva. Celkem jich bylo 18. Vázal se lodní uzel, tesařský uzel, zkracovačka, plochá spojka a úvaz na proudnici.

Číst dál: Mukařovské uzlování 2013

HASIČATA - Okresní soutěž celoroční hry Plamen

O víkendu 11.-12.května 2013 se konalo jarní kolo celoroční hry Plamen. Byl to jubilejní 40. ročník okresního kola. I přes nepřízeň počasí, které po oba dny panovalo dosáhla Hasičata krásných výsledků.

Mladší družstvo bylo po podzimní části na 9. místě ze 14. startujících týmů. Po odběhnutí všech disciplín jarního kola (štafety 4x60m, štafety dvojic a požárního útoku) se nakonec mladší posunuli na krásné 7. místo.

Starší družstvo vycházelo ze 7.pozice z celkového množství 15 družstev soutěžících v podzimní části požárnické všestrannosti. Po prvním dnu soutěže a absolvování útoku CTIF, štafety CTIF, štafety 4x60m a štafety dvojic se družstvo posunulo na 4. místo a od 3. příčky je dělil pouze 1 bod!! Na nedělní požární útok nastoupili namotivováni s přáním získat 3. místo. To se nakonec opravdu povedlo a při svém nejlepším čase (31,40s.) 3. místo vybojovali.

Radost všech byla veliká a zasloužená!!!!

Děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci SDH Svojšovice a obce Strančice!!! Poděkování patří samozřejmě i rodičům, kteří své děti v této činnosti podporují.

Kronika - Hasičata

V sekci ke stažení je nyní k dispozici naskenovaná kronika hasičat od obnovení činnosti oddílu v roce 2010 po mikulášskou besídku v roce 2012.

Jarní úklid obce

Dne 13.4.2013 jsme se v 9 hod sešli před hasičárnou. Bylo nás celkem 16 hasičat

Každý jsme měl z domova reflexní vestu a rukavice. Od Mirka jsme vyfasovali každý igelitový pytel na odpadky, do kterých jsme sbírali podél silnice.

Rozdělili jsme se do skupinek po 4-5 členech. Ke každé skupince se přidal jeden dospělák.

Domluvili jsme se, kdo projde okolí silnic ze Svojšovic směrem na Strančice, Světice, Všechromy a okolí silnic ve Svojšovicích. Někteří z nás pomáhali hrabat a zvelebovat náves.

Číst dál: Jarní úklid obce

Velká Kunratická

Na závěr letní sezóny se tradičně i letos, dne 11. 11. 2012, Svojšovická Hasičata zúčastnila Velké Kunratické. Letošní ročník byl již 79.

Počasí bylo dobré. Slunečný, ale chladný den nám udělal radost. Kategorie následovaly pěkně za sebou. Soutěž měla spád a na oběd jsme byli doma.

Číst dál: Velká Kunratická