Hasičata - Školení o zdravovědě

První říjnovou neděli (4.10.2015), hned po ZPV, nás čekalo školení o zdravovědě. Školil nás pan Milan Pták ze Strančic, zaměstnanec RZS Benešov. Naučili jsme se mnoha novým věcem, ale především to nejzákladnější, v potřebné situaci podat první pomoc.

První pomoc slouží k omezení následků náhlého onemocnění nebo úrazu do doby poskytnutí odborné pomoci.

Děti se učily kontrolovat jazyk, stlačovat hrudník (resuscitace), jak správně zatelefonovat na zdravotnickou službu a na která čísla zavolat, jak vyléčit popáleniny nebo zastavit proudící krev. Dověděly se spoustu zajímavostí. Všechno si mohly vyzkoušet na speciální figuríně. Následovalo podrobnější školení dorostu a dospělých.

(Za hasičata Ladislav Zvolský)