Hasičata - Návštěva hasičské stanice Chodov

V sobotu 7. listopadu nás čekala exkurze v moderní hasičské stanici na Chodově, jedné z 11 profesionálních hasičských stanic v Praze, která v letech 2011 a 2012 prošla celkovou rekonstrukcí. Stanice zajišťuje výjezd dvou družstev a další speciální techniky, například vozidla pro práci na vodní hladině či vozidla s technikou pro vyprošťování osob při dopravních nehodách.

 

Po celém areálu nás provedl Roman Černý, jeden ze členů jednotky. Ukázal nám jejich vybavení, které jsme si mohli vyzkoušet, např. helmy, hydraulické nůžky, dýchací přístroje. Vysvětlil nám, co se k čemu používá. Prohlédli jsme si různé typy hasičských automobilů a na závěr nám hasiči předvedli auto s výsuvným žebříkem, který vysunuli, co nejvýše to jen šlo. Byla to moc pěkná exkurze a moc se nám líbila.

Foto na Zomerama.com https://www.zonerama.com/SDHSvojsovice/Album/1014961

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Kohout
telefon: 732 854 101

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.