Jednotka - Léto 2015

Během letošního parného léta vyjížděla jednotka sboru dobrovolných hasičů Svojšovice celkem k 11 ostrým výjezdům.

Celkem 9 výjezdů bylo v katastrálním území obce Strančice, kdy převažovaly požáry osobních automobilů a likvidace obtížného bodavého hmyzu. Mimo katastrální území naše jednotka zasahovala u největšího letošního lesního požáru na Říčansku v pátek 7. srpna u obce Světice.

Číst dál: Jednotka - Léto 2015

Obrovský úspěch – Výcvik „Za tři rohy”

V sobotu 12. září se dvě družstva hasičů ze Svojšovic vypravily na 14. ročník praktické odborné přípravy družstev JSDHO - Za tři rohy do Mukařova. Jednotlivá stanoviště byly rozeseta po okolí Mukařova (Mukařov, Doubek, Tehovec a Žernovka). Na hasiče čekalo například vytvoření útočného vedení, práce s motorovou pilou, správné určení druhů hasebních látek a jejich použití, jízda s autem na přesnost, různé vědomostní testy a také zdravověda. Ta si na nás letos připravila speciální situaci srážky traktoru s osobním automobilem. Přihlášeno bylo celkem 12 družstev hasičů z okolních sborů. První Svojšovické družstvo si vybojovalo nádherné 3. místo a jejich druzi v druhém autě skončili na překrásném 1. místě a vyhráli tedy i putovní pohár tohoto výcviku. V obou našich autech panovala celou dobu dobrá nálada a radost z vydařené práce.

 

OHLÁŠENÍ PÁLENÍ

Informace k povinnosti ohlašování pálení na volném prostranství!

HZS Středočeského kraje umožňuje ohlásit pálení on-line na internetové adrese: https://paleni.izscr.cz/

Ze zákona o požární ochraně (zákon č.133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů) - všichni občané si musí při pálení počínat tak, aby nedošlo ke vzniku požáru. V případě nedodržení zásad požární bezpečnosti při používání otevřeného ohně, mohou být lidé postiženi pokutou až do výše 20 000 Kč, pokud svým jednáním způsobí požár, mohou dostat pokutu až ve výši 25 000 Kč.

Číst dál: OHLÁŠENÍ PÁLENÍ

Noční soutěž Dolínek 2012

Již potřetí jsme se zúčastnili Memoriálu Bédy Černého - Noční soutěž Dolínek. Letos jsme byli v obměněné sestavě, kdy byli někteří poprvé. Pořadí nebylo, tak dobré jako loňské 6. místo, ale nikomu se nestalo nic vážného (Až na Jirkovo škrábnutí na koleně a díře v kalhotách) a všichni jsme se vrátili v pořádku. Přivezli jsme si mnoho nových zkušeností, které se budeme snažit zúročit při trénincích a v dalším ročníku.

 

Číst dál: Noční soutěž Dolínek 2012

Nácvik evakuace v ZŠ Strančice

Dne 8. 10. 2012 proběhl nácvik evakuace ZŠ Strančice za asistence SDH Mnichovice, SDH Všestary a SDH Svojšovice.

Před devátou hodinou vytvořili hasiči z SDH Svojšovice fingovaný kouř pomocí „diskotékové mlhy“ v budově a dýmovnice před budovou. Následně byl ve škole vyvolán poplach a začala organizovaná evakuace žáků a zaměstnanců školy. Paralelně se ke škole sjížděli celkem čtyři jednotky dobrovolných hasičů. 

Číst dál: Nácvik evakuace v ZŠ Strančice

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.