Jednotka - Léto 2015

Během letošního parného léta vyjížděla jednotka sboru dobrovolných hasičů Svojšovice celkem k 11 ostrým výjezdům.

Celkem 9 výjezdů bylo v katastrálním území obce Strančice, kdy převažovaly požáry osobních automobilů a likvidace obtížného bodavého hmyzu. Mimo katastrální území naše jednotka zasahovala u největšího letošního lesního požáru na Říčansku v pátek 7. srpna u obce Světice.

 

Zde je důležité podotknout, že Strančice letos nepostihl žádný lesní nebo polní požár, přestože v okolí Říčan a Velkých Popovic jich byly desítky. V tomto směru si určitě zaslouží všichni občané Strančic pochvalu za své zodpovědné chování v parných dnech!

Další výjezdy hasičů, pak byly technické pomoci obci, jako zalití nově vysázeného travního porostu u MŠ apod. 

Další volné letní dny, pak byly věnované údržbě techniky a odborné přípravě, tak i školení v Ústřední hasičské škole Bílé Poličany, kdy další dva členové jednotky získaly odbornost strojník. To přineslo své ovoce a naše dvě družstva obsadila 1. a 3 místo na 14. ročníku praktické odborné přípravy družstev JSDHO - Za tři rohy v Mukařově.

Podzim bude ve znamení úprav našeho vozidla CAS IFA W50 na které se nám letos podařilo získat dotaci od Středočeského kraje z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS v rámci Tematického zadání „Podpora obnovy techniky, výzbroje a výstroje jednotek sborů dobrovolných hasičů“, která bude použita na modernizaci vozidla.

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.