Šešovický útok 2017

Organizační zabezpečení je ke ke stažení ZDE.
Přihláška je ke stažení ZDE

FLORIÁNEK 2015

Floriánek 2015

V sobotu 10. října 2015 se v našem okrsku konal 9. ročník praktického výcviku JSDHO, Floriánek, který probíhá formou soutěže. 

Floriánek je soutěž s různými typy disciplín, týkajících se požární ochrany, např. záchrana tonoucího, hasební látky, ústní test, práce s přetlakovou ventilací, radiokomunikace, záchyt ropných látek.

Číst dál: FLORIÁNEK 2015

Ocenění SDH - Setkání s Tiernachem Cassidym

V úterý 8. září byly v Pivovaru Velké Popovice slavnostně oceněny sbory dobrovolných hasičů, které se podílely na hašení rozsáhlého srpnového požáru lesa u Světic. Práci českých dobrovolných hasičů ocenil i jejich americký profesionální kolega Tiernach Cassidy, který zachraňoval životy při teroristickém útoku na New York v roce 2001.

V pátek 7. srpna se za přispění vrtulníku podařilo dostat pod kontrolu rozsáhlý požár lesa o rozloze šesti hektarů nedaleko Světic. Na místě zasahovalo celkem osmnáct jednotek dobrovolných hasičů. Pivovar Velké Popovice, dlouhodobý partner dobrovolných hasičů, pro ně uvařil Velkopopovického Kozla 11. Sudy si odneslo celkem osmnáct jednotek dobrovolných hasičů, které u Světic zasahovaly.

Číst dál: Ocenění SDH - Setkání s Tiernachem Cassidym

Dětský den - Cesta kolem světa

Letošní Den dětí ve Svojšovicích na téma ,,Cesta kolem světa.“ se opravdu vydařil. Počasí nám sice nepřálo tolik, jako minulý rok, ale naštěstí byly pouze přeháňky. Cílem bylo během 80 minut podle mapy obejít všechna stanoviště, rozprostřená po celé vesnici. Startovali jsme po skupinkách, nebo jako jednotlivci ve 13:00 od „Šešovické akademie věd.“ Čekal nás Egypt (stavba pyramidy), Čína (přechod Velké čínské zdi), Austrálie (skákání v pytlích), Amerika/Indiáni (střelba z luku, kuše, kruhy, slalom), plavba Titanikem (kánoe), Mount Everest (lezení), Safari (střelba ze vzduchovky), Evropa/Francie (házení míčky, petanque), Velká Británie (fotbal) a Kanada (hokej). Po splnění disciplín jsme za odměnu dostali ceny a pochutnali si na výborném dortu v podobě cestovního kufru. Na závěr již tradiční „lávka přes rybník.“

Foto je na rajčeti - zde.

IV. ROČNÍK ŠEŠOVICKÉHO ÚTOKU

Dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 24. 5. 2014 na IV. ročník Šešovického útoku soutěže v požárním útoku.

Podrobnosti naleznete v propozicích soutěže. Ke stažení zde. Přihláška do soutěže je ke stažení zde.

ŠEŠOVICKÝ MASOPUST 2014

A je to tady po velké dřině a stále nekončícím špejlování je tu zasloužený odpočinek. Letošní Šešovický masopust byl jeden z nejpovedenějších vůbec. Počasí vyšlo tak nádherně jako nikdy předtím. Pití a všech masopustních pochutin bylo všude dost a díky nekonečným kilometrům střev a nekončícímu špejlování nezůstala snad jediná neumaštěná pusa od jitrnic a jelítek. Slavnostní atmosféru nám pomohla dotvořit krásná vystoupení mateřské i základní školy, za které jim patří veliký dík. V neposlední řadě musím poděkovat také MC lodička, za zorganizování zábavy, dětských soutěží a divadla pro děti i dospělé.

Číst dál: ŠEŠOVICKÝ MASOPUST 2014

Šešovický útok 2013

V sobotu 18. května proběhl na louce ve Svojšovicích již III.. ročník „Šešovikého útoku” soutěže v požárním útoku. Letošní ročník byl opět okrskovou soutěží, kde družstva z okrsku č. 3 - Modleticko, soutěží o postup na okresní kolo.

Letošní soutěže se zúčastnili také kamarádi z partnerského sboru Luby u Chebu.

Společná závěrečná fotka s SDH Luby u Chebu

První fotky najdete zatím na "rajčeti" zde.

Článek bude později.

Floriánek 2013 - 1. místo

Další družstva se umístila na 3. a 4 místě. Tímto se se letošní 7. ročník výcvikové soutěže stal naším nejúspěšnějším.

Náš sbor jako jediný postavil do soutěže 3 týmy a zajišťoval jednu disciplínu. Celkem se nás účastnilo rekordních 14 členů.

Máme nyní rok se připravit na obhájení putovního poháru.

POVODEŇ

Fotky z víkendové povodně ve Svojšovicích a zásahu ve Sklence a Všechromech jsou průběžně doplňovány na rajče.

http://sdhsvojsovice.rajce.idnes.cz/2013.06.01_Povoden

Video bude během týdne.

 

POZVÁNKA NA JARNÍ ÚKLID OBCE

Sobota 13. dubna 2013 od 9:00 hod.

Program:

Úklid a zkulturnění návsi po dlouhé a náročné zimě.

Odpoledne opékání buřtů na ohýnku.

Akce je pod záštitou:
SDH Svojšovice, Svojšovická hasičata, ČČK Svojšovice, Obec Strančice

TRÉNINK SVOJŠOVICKÁ HASIČATA - ZMĚNA

Nedělní trénink je přesunut na sobotu po jarním úklidu na cca 13h.

 

Šešovický masopust 2013


Letošní Šešovický masopust začal pro svojšovické obyvatele již v pátečních brzkých ranních hodinách, kdy se začalo se zatápěním v kotlích a vlastní zabijačkou, která trvala do pozdních odpoledních hodin. Při zabijačce, kdy se zpracoval jeden čuník a 10 prasečích hlav vzniklo skoro 400 jitrnic, 200 jelit, zabijačkový guláš, sádlo, škvarky, ovárek i proslulá Karlova prdelačka.

 

Číst dál: Šešovický masopust 2013

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.